جمعه 29 تیر 1397
EN

خبرگزاری

اعتماد به شرکت غیر مجاز نور الحسین(ع) زائرین را دچار مشکل کرد!

اعتماد به شرکت غیر مجاز نور الحسین(ع) زائرین را دچار مشکل کرد!

به گزارش قدس آنلاین، جواد شاد افزود: مسئول یک کاروان غیرمجاز ۴۰۰ زائر را از مشهد به عراق منتقل کرده اما هزینه های هتل و بلیت هواپیما آنها را پرداخت نکرده و هم اینک متواری است.
وی ادامه داد: هزینه اسکان زائران در نجف اشرف و کربلا پرداخت نشده و به همین دلیل گذرنامه آنها هم اینک در اختیار صاحبان هتل محل اسکانشان در عراق باقی مانده است.
مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: بلیت برگشت نیز برای این زائران خریداری نشده لذا از آنجا که زائران از یک شرکت غیرمجاز استفاده کرده اند باید خانواده های آنها در ایران هزینه های هتل و برگشتشان را بپردازند و سپس موضوع را از مراجع قضایی پیگیری کنند.
وی پیرامون مسئولیت سازمان حج و زیارت نسبت به این رخداد نیز گفت: این سازمان اطلاع رسانی لازم را در خصوص استفاده نکردن مردم از شرکتهای غیرمجاز انجام داده است. در شرایط فعلی به دلیل استفاده این زائران از یک شرکت غیرمجاز، سازمان حج و زیارت مسئولیتی در خصوص پرداخت هزینه های زائران ندارد.
از ابتدای امسال ۲۰ هزار نفر در قالب ۵۰۰ کاروان از خراسان رضوی به عتبات عالیات در کشور عراق اعزام شده اند.  

مشاهده خبر در سایت قدس آنلاین

پیگیری برای بازگشت زائران

درهمین‌رابطه معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان‌رضوی نیز در گفتگو با خبرنگار شهرآرا گفت: «به‌دلیل اینکه اعضای هیئت "نورالحسین(ع)" به‌صورت آزاد به عتبات‌عالیات اعزام شدند، ما تعهدی درقبال آن‌ها نداریم و باوجوداین، در تلاش هستیم تا مشکل این زائران را حل کنیم.»وی خاطرنشان کرد: «درهمین‌راستا درحال پیگیری بازداشت رئیس این هیئت و مجاب‌کردن وی برای پرداخت هزینه‌های هتل و بازگشت زائران هستم و همزمان نیز به نمایندۀ حج و زیارت استان در کشور عراق اعلام شده درصورت مراجعۀ اعضای این کاروان با اخذ هزینه‌ها، مساعدت لازم را داشته باشند.»معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان‌رضوی تأکید کرد: «هیئت "نورالحسین(ع)" دارای تخلفات دیگری نیز بوده که هم‌اکنون پروندۀ این هیئت از طریق دادگستری درحال پیگری است.»

مشاهده خبر کامل در شهر آرا

عباس خداشناس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.